Objednávky přijímáme na telefonním čísle: 776 761 961
Konzultační hodiny pro klienty: pondělí a středa
Telefonické objednávky: 776 761 961
Konzultace: pondělí a středa
MUDr. Karel Beneš
vedoucí lékař kliniky
Cévní chirurg s licencí ČLK
Naše klinika se specializuje
na kosmetické operace
křečových žil

Sklerotizace - klasická a pěnová

Sklerotizace je ambulantní způsob léčby malých žilek a tzv. metliček. Injekční léčba je rychlá, nevyžaduje pracovní neschopnost a dá se opakovat. Před výkonem nejprve vyšetříme vaše povrchové žily, při postižení hlavního žilního kmene je třeba zvážit operační výkon.

Principem sklerotizace je nitrožilní podání účinné látky, která způsobuje zničení vnitřní výstelky žíly (endotelu) a poškození kolagenního vaziva žilní stěny. Vytvoří se lokální zánět, který vede ke slepení žilní stěny, a postupně k jejímu uzavření a vstřebání.

Na nejmenší metličky používáme roztok účinné látky, na větší žilky speciální pěnu, která v žilce setrvá déle a účinněji ji uzavře než tekutá forma látky.

Na místa vpichu přikládáme kompresi, následně jsou nošeny kompresivní punčochy. Punčochy doporučujeme nosit 4 dny nepřetržitě, a potom ještě 10 dní během dne. Klient není příliš omezen ve své běžné činnosti, pouze doporučujeme 14 dní necvičit.

Sklerotizaci lze použít i na větší varixy, nebo i k uzávěru úseku hlavního povrchového žilního kmene - většinou se jedná o rezidua po operaci varixů. Vzhledem k hlubšímu umístění žilního kmene je sklerotizace navigována ultrazvukem.

Copyright © 2023 Karel Beneš