Trápí Vás křečové žíly?
Náchylnost ke vzniku křečových žil je vrozená a nelze ji ovlivnit žádnou léčbou. Nošení kompresivních punčoch a užívání léků přináší pouze zmírnění obtíží, ale odstranění křečových žil je možné pouze operativně.

Chirurgové většinou křečové žíly vytrhávají dlouhými noži se zpětnými háčky. To má za následek mnoho následných obtíží a značné bolesti. Po takové operaci zůstanete doma několik týdnů a na nohou Vám zůstanou nevzhledné jizvy a kožní pigmentace.
Dnes však již existují nové, moderní způsoby odstraňování křečových žil. A na to, jak se taková operace provádí, jsme se zeptali cévního chirurga MUDr. Karla Beneše:
"Šetrný způsob odstranění křečových žil se nazývá miniinvazivní flebektomie.
Nejprve vyšetříme žilní systém dolních končetin ultrazvukem a odhalíme všechna místa zpětného toku krve. Hlavní povrchový žilní kmen je uzavřen pomocí radiofrekvenční sondy. Při samotném výkonu odstraňujeme a podvazujeme pouze postižené úseky žil z drobných vpichů podél křečové žíly. Šetrně je odstraněn i hlavní žilní kmen.>
Celý výkon provádíme s důrazem na konečný kosmetický efekt.
Poranění ostatních tkání a celková reakce organizmu na výkon jsou v tomto případě minimální, operaci lze provést ambulantně. Za přítomnosti lékaře anestesiologa používáme speciální krátkodobá anestetika. Pacient odchází po 1 až 2 hodinách domů s navlečenou kompresivní punčochou.
Správně prováděné ambulantní výkony s časnou mobilizací pacienta vykazují méně pooperačních komplikací. Bývá také minimální pracovní neschopnost. Po 1 měsíci od operace provádíme již jen drobné úpravy pomocí sklerotizace."